Kiraton 2021

KIRA spolu s Trnavskou župou v spolupráci s inovačným štúdiom Kiuub zrealizovala prvý krajský hackaton s názvom Kiraton. Podujatie prebiehalo 24-hodín od podvečera piatka 1. októbra 2021 v Trnave. Jeho cieľom bola podpora elektromobility a zlepšenie zapojenia obyvateľov do tvorby verejných politík.

Súťaž inovatívnych nápadov sa teda tematicky zamerala na hľadanie riešení v oblasti využívania zelenej energie a rozvoja elektromobility. Druhou výzvou tohto 24-hodinového podujatia bolo nájsť efektívnejší spôsob komunikácie s verejnosťou. Týmto témam sa venovalo celkom 44 súťažiacich v 11 tímoch.

Podujatie vyvrcholilo v sobotu večer prezentáciou všetkých projektov a vyhlásením víťaza, ktorým sa stal tím Tvorkyne s projektom zameraným na tvorbu komunitnej participácie obyvateľov krajaŠpeciálnu cenu od SKAND Skalica získal tím Tirn Technology. S realizáciou dvoch víťazných projektov, po jednom z každej výzvy, počítame v prvej polovici budúceho roka.

Počas celého podujatia boli súťažiacim k dispozícii skúsení mentori, inšpiratívny priestor na prácu, chutné občerstvenie, ako aj zaujímavé sprievodné aktivity. Podujatie sa konalo prezenčne v režime pre plne zaočkovaných. Potrebná bola komunikácia s tímovými kolegami a mentormi počas vypracovávania jednotlivých výziev.

Video a galéria

chevron-down